×

Polecam- 5 gier rodzinnych

     Dzisiaj chciałam Wam pokazać pięć gier, które zdobyły moje ogromne uznanie. Miałam okazję w każdą z tych gier już grać,a szczerze mówiąc w niektóre to chyba niezliczoną ilość razy. A to wszystko dzięki moim siostrzenicom, które zapewniają mi takie atrakcje. Są to gry, które wspaniale sprawdzają się podczas spotkań rodzinnych.      U mnie w rodzinie jest to sposób na wspólne spędzanie czasu. 
        Poniżej zestawienie gier, które będą atrakcyjne dla każdego, zapewniam nikt nie będzie się nudzić! 

1. ,,Mistakos'' - tzw. Krzesełka - to gra zręcznościowa, w której o zwycięstwie nie decyduje szybkość, ale precyzja i skupienie. Nie to, kto zbierze najwięcej krzeseł, ale to, komu uda się zahaczyć krzesło i zachować konstrukcję. Gra rozwija zdolność koncentracji uwagi oraz sprawność manualną, uczy cierpliwości i działania z namysłem.


2. ,,Dobble''- to gra, w której nie liczy się wiedza i umiejętności, ale spostrzegawczość, koncentracja i refleks. Zadaniem graczy jest odnalezienie identycznych symboli na dwóch kartach oraz głośne ich nazwanie zanim zrobią to pozostali uczestnicy. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Gra rozwija koncentracje i skupienia, a także ćwiczy refleks. 3. ,,5 sekund'' - gra polega na prawidłowym odpowiadaniu na zadane pytanie. Przy czym, każdy uczestnik ma tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi. Upływ czasu mierzony jest za pomocą specjalnego czasomierza w postaci kuleczek spadających po spirali.
Przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych graczach wydanie gry 5 sekund. Gra rozwija wyobraźnie, poszerza wiedzę, a dzięki opcji wybrania wersji można ją dopasować do grupy wiekowej. 

4.,,Pycha Micha'' - wesoła gra, w trakcie której zamieniamy się w radosne psiaki. Rozgrywka polega na złapaniu jak największej ilości kolorowych ciasteczek, wysypujących się z miski. Wygrywa ten, kto złapie jak najwięcej ciastek. Gra rozwija refleks i spostrzegawczość, a przy tym jest to bardzo wesoła zabawa. 

5."Prawda czy fałsz"- to gra logiczna z ogromną liczbą pytań z różnych dziedzin. Zaprojektowana w taki sposób, aby zarówno dzieci, nastolatkowie jak i osoby dorosłe mogły spędzać razem czas doskonale bawiąc się i ucząc. Tutaj również jest opcja wybory gry uwzględniając wiek dziecka. 

Miłej zabawy! 6 komentarzy:

 1. U nas na razie królują szalone małpki czy jakoś tak i gra w karty "Piotruś" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam dużo o tej pierwszej grze jak i tej ostatniej. My jak na razie czekamy z zakupem gier planszowych, gdyż nasza córeczka jest na to za mała. Natomiast jak podrośnie to będziemy kupować aby rozwijać jej umiejętności ale także aby spędzać razem czas. Obecnie jedyna gra zręcznościowa,która przypadła nam do gustu i w którą gramy to Jenga. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie znam żadnej, ale kiedyś namiętnie grałam w chińczyka i Eurobiznes :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnej z gier. Aktualnie gram wyłącznie w Monopol :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój synek chciał dostać te krzesełka i chyba jednak mu jer kupie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam 5 sekund i już nie raz pękałam ze śmiechu podczas gry :] Kusi mnie jeszcze Dobble :]

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 PALEC POD BUDKĘ , Blogger