×

Prezenty dla babci i dziadka

       Styczeń to miesiąc w którym głównym tematem jest Dzień Babci i Dziadka. Cały czas szukamy czegoś nowego,oryginalnego, czegoś czego się jeszcze nie robiło. Oczywiście poza występem artystycznym, ważnym elementem jest prezent dla babć i dziadków, który przygotują dzieci. Dla mnie najważniejszym zagadnieniem jest to by dzieci same przygotowały prezent. Oczywiście zdarza się, iż stajemy przed problemem np. niskiej frekwencji i wtedy trzeba tak się zorganizować, by prezent był, ale wiemy, że nie może to być praca, która wymaga dużego nakładu pracy. Albo okazuje się zamierzone dzieło okazało się za trudne, tak też bywa. Poniżej chciałam pokazać kilka propozycji prezentów, które wykonywałam przez ostatnie lata, nie wszystkie mam sfotografowane, albo fotografie gdzieś się zapodziały... (moje postanowienie noworoczne - zrobić porządek na dysku). Mam nadzieję, że Wam pomogę, jeżeli jeszcze nie została podjęta decyzja, albo zainspiruje do działania.  

1.Ciasteczka w ozdobnym słoiku-  które upiekły same dzieci.Fakt tu słoik został przygotowany przeze mnie,ale zawartość to praca dzieci. 
2. Muszki - kolorowe muszki wykonane z gąbki, na pewno każdy dziadek w takiej ozdobie poczuje się wyjątkowo.
3. Eko peeling- ekologiczny kosmetyk, z którego zadowolona będzie każda Pani (skład: cukier, oliwa z oliwek, cynamon, skórka z pomarańczy), nakrętka od słoika pomalowana, plus ozdobiony słoik. 


4. Breloczki- rysunki dla babci i dziadka (u mnie to był też prezent dla mamy i taty). Obrazki zostały wycięte, zalaminowane, następnie doczepione kółka do bryloczków (zakupione na allegro) 

 5. Świeczniki - wykonane z masy solnej, pomalowane farbą, następnie ozdobione brokatem i cekinami. 
6.Złota rybka- kolejna propozycja z masy solnej, pomalowana na złoto i ozdobiona cekinami, jej zadaniem jest przynoszenie szczęścia. 


7.Wesoła ramka- ramka wykonana z patyczków laryngologicznych (zakupione w aptece), które dzieci pomalowały i ozdobiły. Wcześniej wykonałam zdjęcia dzieci z śmiesznymi gadżetami, które wywołałam i wkleiłam do ramki. 


Życzę wielu pomysłów :) 

4 komentarze:

  1. Ciasteczka chyba najbardziej podbiły moje serce, chociaż wszystkie te prezenty nie jedną babcie chwycą za serducho na pewno ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cała masa pomysłów! Świeczniki bardzo gustowne :]

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 PALEC POD BUDKĘ , Blogger