×

Zabawy z literami ,,Podróże po Planecie Liter''Chciałabym dziś podzielić się z Wami jedną z publikacji, którą bardzo lubię          i ostatnio często po nią sięgam. W tym roku prowadzę grupę dzieci 5-letnich, dlatego też wszelkie propozycje związane z zabawami zapoznającymi dzieci           z literami są w obszarze moich zainteresowań. Książka pt. ,,Mała Akademia Smoka Bazyla'' autorstwa Eweliny Śliwy jest propozycją idealnie nadające się dla dzieci w wieku przedszkolnym.

     Zgodnie z Podstawą Programową dzieci w przedszkolu nie uczymy liter,                    w przedszkolu dzieci mają bawić się literami, tak by sprawiało im to przyjemność,                a skutkiem było pobudzenie chęci do sięgania po wiedzę. Wprowadzenie atmosfery zabawy zmotywuje dzieci do nauki, co ułatwi później dzieciom edukacją szkolną.

    Ogromnym atutem tej książki jest tytułowy bohater, czyli Smok Bazyl, który podróżuje po Planecie Liter i odwiedza różne ciekawe krainy i tam też poznaje tam litery. Moje dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchają historyjek o przygodach Smoka, niewątpliwie ogromną ich zaletą jest to, że te historie są bardzo ubarwione, często nierealne. Zauważyłam, że po zajęciach moje dzieci często bawią się w odtwarzanie historii Bazyla, albo kreatywnie modyfikują jego losy.        A teraz od strony technicznej, książka składa się z:
-scenariuszy z wprowadzeniem liter ( historyjka z podróży Smoka Bazyla; propozycje aktywności np. matematycznych, plastycznych, przyrodniczych, ruchowych czy muzycznych);
-propozycje zabaw z sylabami;
-cd (karty pracy do każdej litery, wzory liter  wszystko przygotowane do wydruku).

   Z mojej strony mogę serdecznie polecić wspomnianą pozycję, ponieważ jest wspaniałą pomocą w przygotowaniu dzieci do nauki czytania i pisania. 

Książkę można zakupić tu: 


4 komentarze:

 1. Bardzo podoba mi sie ta ksiazka i sam pomysl jest swietny. Moj bratanek jest jeszcze za maly ale dobrze wiedziec na przyszlosc :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książeczka. Choć dzieci nie mam, to mam siostrzenicę, która jest już prawie w wieku przedszkolnym, więc może kiedyś podaruję jej taką książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie wydana książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. trochę nowatorstwa w edukacji nie zaszkodzi

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 PALEC POD BUDKĘ , Blogger